Czy to koniec korekty na Ethereum?

0
199

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 290 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 2 630 dolarów. Po tym fakcie na rynku kryptowalut pojawiła się dość znacząca podaż. Wycena ETHUSD w szybkim tempie wybiła dołem strefę cenową 2 500 dolarów.

Czy to koniec korekty na Ethereum?

ETHUSD M30

źródło: xStation

Techniczny opór

Korekta wzrostowa została zapoczątkowana na dzisiejszej sesji azjatyckiej. Notowania Ethereum zareagowały na okolice cenowe 2 340 dolarów. Kolejne godziny upływają w ramach lokalnego swingu wzrostowego. Kurs zbliża się obecnie do strefy podażowej 2 450 dolarów. Mamy tam pułap wewnętrznego mierzenia Fibonacciego 38,2%.

Poprzedni artykułTechniczny target na dolarze. Możliwe wybicie na Bitcoinie
Następny artykułCzy to koniec spadków na złocie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.