Coraz bliżej targetu na EURUSD

0
447

Zmiana sentymentu

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Edka na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 750 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po okrągłym kursie 1,1600. Listopad przyniósł jednak wyraźną zmianę sentymentu na rynku EURUSD. Spadek awersji do ryzyka przyniósł ucieczkę kapitału od amerykańskiego dolara. Doprowadziło to do wykreowania trendu wzrostowego, który dynamicznie rozwijał się przez dwa ostatnie miesiące 2020 roku.

Coraz bliżej targetu na EURUSD

EURUSD H4

źródło: xStation

Pierwsze mierzenie

Na zakończenie pierwszego tygodnia 2020 roku, notowania EURUSD wyznaczyły maksimum cenowe po kursie 1,2350. Kolejne dni przyniosły realizację zysków i spadki na głównej parze walutowej. Piątkowa sesja przynosi kontynuację tego kierunku, a rynek zbliża się do strefy popytowej po kursie 1,2065. Potwierdzeniem tego poziomu jest mierzenie Fibonacciego 38,2% oraz grudniowa reakcja popytowa.

Poprzedni artykułTechniczne spadki na EURUSD. Bitcoin reaguje na układ harmoniczny
Następny artykułKryptowaluty ponownie w ofensywie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.