Kryptowaluty ponownie w ofensywie?

0
408

Dynamiczne spadki

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z głównych kryptowalut rynkowych – XRP. Rynek obejmuje horyzont czasowy ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 0,60 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego 0,7730 USD, który był jednocześnie najwyższym pułapem od ponad dwóch lat. Jeszcze w listopadzie pojawiła się jednak dynamiczna realizacja zysków. Na zamkniecie 2020 roku cena XRPUSD osiągnęła dno w okolicy 0,16 USD. W ten sposób wartość Ripple spadła o blisko 80% w przeciągu kilku tygodni.

Kryptowaluty ponownie w ofensywie?

XRPUSD H4

źródło: xStation

Cluster mierzeń

Na początku 2021 roku pojawia się odreagowanie. Notowania XRPUSD odbiły się od pułapu cenowego 0,16 i próbują rozwijać korektę wzrostową. Po rosnących dołka prowadzimy lokalną linię dolnego ograniczenia. Wyznaczonym target dla korekty wzrostowej jest tutaj poziom cenowy 0,40 USD. Mamy tam powiem cluster dwóch mierzeń technicznych. Pierwsze z nich to 38,2% fibo z całego swingu spadkowego, natomiast drugie spełnia założenie korekcyjne OneToOne.

Poprzedni artykułCoraz bliżej targetu na EURUSD
Następny artykułJak wykorzystać 61,8% FIBO na Bitcoinie? Nowy szczyt na dolarze!
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.