Coraz bliżej wybicia na USDCAD

0
436

Powrót kupujących

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDCAD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową od początku bieżącego tygodnia. Sam początek wykresu obejmuje lokalne minimum, które wyznaczone zostało na okrągłym poziomie cenowym 1,3000. Pierwsze dni września ubiegły pod znakiem zwiększonego popytu na amerykańską walutę. Widoczne maksimum na Kanadyjczyku osiągnęło pułap cenowy 1,3260. Analizowany swing wzrostowy stanowi podstawę dla scenariuszy pod strefy popytowe.

Coraz bliżej wybicia na USDCAD


USDCAD H1

źródło: xStation

Naturalny target

Drugi tydzień września uwydatnia strefę cenową 1,3125. Jest to poziom oparty na neutralnym mierzeniu wewnętrznym 50%. Kluczowa jest jednak tutaj strefa biegunowości, która stanowi silne potwierdzenie dla dołka z 10 września. Prowadząc lokalną linię trendu spadkowego, znacznie ograniczamy obecny schemat do wahań pary walutowej USDCAD. Odnosimy się tutaj do wspomnianej strefy wsparcia 1,3125 oraz górnego ograniczenia w okolicy 1,3175. Obszar ten będzie z biegiem czasu zawężał co przybliża nas do wygenerowania sygnału spadkowego lub wzrostowego.

Poprzedni artykułPozytywne otwarcie nowego tygodnia na Bitcoinie
Następny artykułKtóre formacje mają największą skuteczność w Analizie Technicznej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.