Pozytywne otwarcie nowego tygodnia na Bitcoinie

0
314

Powrót kupujących

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty – BTC w ujęciu do amerykańskiego dolara. Zmienność przedstawiona jest na szerokim interwale sesyjnym, który obejmuje okres kilku miesięcy. Lewa strona wykresu startuje od tegorocznego minimum, które ukształtowało się w okresie paniki na rynkach finansowych. Rosnąca awersja do ryzyka przelała się również przez rynek kryptowalut, który przeszedł ciężką próbę zaufania. Pozytywnym aspektem jest powrót inwestorów wraz z odbudową zaufania uczestników rynku. BTCUSD zaliczył dołek w okolicy 4000 dolarów, aby w sierpniu wyraźnie przekroczyć barierę 12 000 USD.

Pozytywne otwarcie nowego tygodnia na Bitcoinie


BTCUSD D1

źródło: xStation

Naturalny target

Ostatnie tygodnie to okres korekty spadkowej na rynku Bitcoina. Dość istotnie broniona była psychologiczna bariera 10 000 dolarów. Wyznaczony target sięga jednak współczynnika 38,2% fibo, który zlokalizowany jest na poziomie cenowym 9 200 USD. Otwarcie nowego tygodnia przynosi jednak pozytywne odreagowanie kursu, który zamyka dziś sesję wyraźnie na plus. W nieco mniejszym ujęciu, możemy odnieść się też do górnego ograniczenia w postaci czerwonej linii trendu.

Poprzedni artykułKiedy zakończy się korekta spadkowa na WTI?
Następny artykułCoraz bliżej wybicia na USDCAD
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.