Kiedy zakończy się korekta spadkowa na WTI?

0
324

Duża dynamika

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na szerokim interwale dziennym. Pozwala to zaprezentować rozległy horyzont czasowy, który obejmuje kilka miesięcy wyceny WTI. W pierwszej połowie widocznego wykresu, uwagę zwraca przede wszystkim kwietniowa panika na rynku paliw. Wycena WTI w oparciu o kontrakty terminowe przebiła barierę 10 dolarów za baryłkę. Był to jednak chwilowo moment, który wynikał po części z zachowań stadnych wśród uczestników rynku. Okres wakacyjny był umiarkowanie ciekawy w kontekście dynamiki na wykresach ropy naftowej. Dopiero wrzesień przynosi wzrost wolumenów i nowe scenariusze techniczne. 

Kiedy zakończy się korekta spadkowa na WTI?


WTI D1

źródło: xStation

Naturalny target

Tegoroczne maksima na ropie naftowej wyznaczone zostały na poziomie cenowym 65 dolarów za baryłkę. Jest pułap, który pojawił się na wykresie w pierwszych tygodniach roku. Wzrosty z drugiego półrocza zdołały przekroczyć 40 USD, które jest jeszcze dość dalekie od wyrównania high. Co więcej ostatnie sesje przynoszą korektę spadkową, która może rozwijać się przez dłuższy okres czasu. Naturalnym targetem wydaje się strefa popytowa 29,5 USD za baryłkę WTI.

Poprzedni artykułWieczorne pomysły inwestycyjne z Fibonacci Team
Następny artykułPozytywne otwarcie nowego tygodnia na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.