Czas na korektę tegorocznych wzrostów na WTI?

0
536

Zmiana sentymentu na ropie naftowej jest kontynuowana już blisko miesiąc. Z poziomu 42,5 dolara udało się odrobić około 12 dolarów przeceny, a dzisiejszy kurs w granicach 54,5 USD od 1,5 miesiąca. W związku z tym poziomy horyzontalne jakie wyznaczamy, podchodzą z analizy większych interwałów. Mamy tutaj przede wszystkim strefę biegunowości przy okrągłym poziomie cenowym 56 dolarów. Dodatkowym potwierdzeniem jest szerokie mierzenie fibo 38,2% pochodzące z całej fali spadkowej czwartego kwartału 2018 roku.

Czas na korektę tegorocznych wzrostów na WTI?

WTI H4

źródło: xStation

Popytu będziemy szukać z wykorzystaniem schematu OneToOne. Rozpiętość największej korekty na obecnej fali wzrostów, odkładamy od dzisiejszego szczytu. Aktualnie daje to nam wsparcie po 51,8 dolara. Jednak w przypadku pogłębienia maksimum, należy aktualizować scenariusz od nowego high.


Czas na korektę tegorocznych wzrostów na WTI?
Oceń ten wpis
Poprzedni artykułJak rozegrać sentymenty na rynku FOREX&KRYPTO?
Następny artykułMyśl dnia…
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.