Czekamy na zmienność GBPUSD

0
630

Funt brytyjski to jeden z beneficjentów handlu w 2019 roku na ten moment. W stosunku do dolara amerykańskiego, GBP zyskał w najwyższym momencie 8%. Jak na rynek walut fiducjarnych jest to mocno zauważalny rezultat. Od połowy marca kurs GBPUSD porusza się w sekwencji korekcyjnej na południe. Na interwale 4-godzinowym prowadzimy lokalną linię trendu, która może dać informację o zmianie tendencji i powrotu do głównego kierunku 2019 roku.

Czekamy na zmienność GBPUSD

GBPUSD H4

źródło: xStation

Oczekiwany target spadkowy wynika z mierzenia największej korekty w obecnym trendzie, która wyznacza strefę wsparcia po kursie 1,2945. Teoretycznie jest to ponad 100 pipsów od obecnego kursu, jednak z uwagi na dzisiejsze dane PKB z Wielkiej Brytanii oraz przede wszystkim wieczorny komunikat z ostatniego posiedzenia FOMC, zmienność powinna dominować na wykresie Kabla. W naszym założeniu nie jest prognozowanie tych spadków po danych, a reakcja w wyznaczonej strefie FE100, jeżeli poziom zostanie osiągnięty.

Czekamy na zmienność GBPUSD
5 (100%) 1
Poprzedni artykułDane makro 10.04.2019
Następny artykułDlaczego Bitcoin może nie przebić na trwałe 5000 USD? Co dalej z walutami?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.