Czerwone otwarcie tygodnia na indeksach giełdowych

0
200

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu DAX na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 640 punktów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 15 480 punktów. Po tym fakcie pojawił się dynamiczny wzrost wyceny niemieckiego indeksu. Tym samym notowania kolejny raz poprawiają historyczne maksima.

Czerwone otwarcie tygodnia na indeksach giełdowych

DAX H1

źródło: xStation

Wsparcie

Obecne maksimum zostało ukształtowane na poziomie cenowym 16 120 punktów. Zakładamy możliwość wygenerowania korekty spadkowej, której target można znajdować się na wysokości mierzenia Fibonacciego 38,2%. Celujemy więc w poziom wsparcia po kursie 15 875 punktów. Po otwarciu rynków kasowych w Europie pojawiają się pierwsze oznaki słabości strony popytowej.

Czerwone otwarcie tygodnia na indeksach giełdowych

DAX M30

źródło: xStation

Poprzedni artykułWARSZTATY FOREX
Następny artykułOptymistyczny początek na kryptowalutach – ETH blisko strefy podażowej
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.