Optymistyczny początek na kryptowalutach – ETH blisko strefy podażowej

0
203

Korekta

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2 200 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty spadkowej, która miała miejsce przez większość września. W tym czasie wycena Ethereum spadła z pułapu 4 000 dolarów do dołka w okolicy 2 650 dolarów.

Optymistyczny początek na kryptowalutach   ETH blisko strefy podażowej

ETH D1

źródło: xStation

Opór

Obecne wzrosty kształtują maksimum cenowy na technicznym poziomie 4 880 dolarów. Jest to strefa, która wyznaczona została z mierzenia zewnętrznego 161,8% w oparciu o wskazaną wyżej korektę spadkową. Obecnie obserwujemy wyraźny popyt, który powinien przyczynić się do retestu wyznaczonego oporu.

Optymistyczny początek na kryptowalutach   ETH blisko strefy podażowej

ETH H4

źródło: xStation

Poprzedni artykułCzerwone otwarcie tygodnia na indeksach giełdowych
Następny artykułSytuacja techniczna na popularnych parach z jenem
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.