Czwartkowe odbicie na EURUSD – Jak duża będzie ta korekta?

0
234

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 160 pipsów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od korekty wzrostowej, która jest elementem bieżącego scenariusza technicznego. Następnie widzimy swing spadkowy, który jest kontynuacją lokalnego trendu spadkowego na głównej parze walutowej.

Czwartkowe odbicie na EURUSD   Jak duża będzie ta korekta?

EURUSD H1

źródło: xStation

FE100 + 50%

Widoczne minimum zostało ukształtowane na dzisiejszej sesji azjatyckiej. Rynek odbił się wtedy od poziomu cenowego 1,1685. Obecnie obserwujemy sekwencję białych świec wzrostowych, która przyczyniła się do powrotu kursu ponad barierę 1,1800.

Targetem jest poziom podażowy na wysokości mierzenia FE100 + 50%. Tam też znajduje się aktualny opór na EURUSD. Odnosimy się tutaj do kursu 1,1760.

Poprzedni artykułPoranna okazja na rynku Bitcoina?
Następny artykułAktywacja popytu na EURUSD. Trójka korekcyjna na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.