Poranna okazja na rynku Bitcoina?

0
214

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej BTC na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 9 200 dolarów.

Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 48 800 dolarów. Kolejne trzy sesje upływały jednak pod znakiem silnej wyprzedaży na rynku kryptowalut. W przypadku Bitcoina przecena zbliżyła się aż do 20%.

Poranna okazja na rynku Bitcoina?

BTCUSD M30

źródło: xStation

Mierzenie 50%

Czwartkowy poranek przynosi reakcję na technicznej strefie podażowej. Mamy tutaj poziom oporu, który bazuje na mierzeniu 50% z całej fali spadkowej. Potwierdzeniem tej strefy cenowej jest wierzchołek z poniedziałkowego zakończenia korekty wzrostowej.

Poprzedni artykułGRUPA ANALITYCZNA – nowy projekt edukacyjny dla Traderów FOREX
Następny artykułCzwartkowe odbicie na EURUSD – Jak duża będzie ta korekta?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.