Czwartkowe odreagowanie na Ethereum

0
224

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z głównych walut cyfrowych – ETH, na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ethereum na przestrzeni ostatnich dwóch sesji. W tym czasie notowania ukształtował zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 160 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego wierzchołka cenowego po kursie 1827 dolarów. Po tym fakcie na wykresie ETHUSD pojawiła się dynamiczna wyprzedaż. Był to okres środowej sesji europejskiej.

Czwartkowe odreagowanie na Ethereum

ETHUSD M15

źródło: xStation

Formacja harmoniczna

Czwartkowa sesja przynosi poprawę sentymentu na rynku kryptowalut. Wycena Ethereum podąża na północ i odrabia środowe straty. Zakładamy więc kolejne targety dla notowań, które oparte są na głębokich mierzeniach wewnętrznych fibo. Odnosimy się tutaj do struktury harmonicznej XABCD. W ramach formacji Leonarda opór stanowi punkt D na wysokości mierzenie 78,6% fibo po cenie 1793 dolary. W przypadku kontynuacji wzrostów, mamy jeszcze schemat Nietoperza, który bazuje na współczynniku 88,6% po kursie 1809 USD.

Poprzedni artykułOkazja dnia na Złocie. Dolar na technicznych poziomach
Następny artykułNATGAS utrzymuje pozytywny sentyment z początku miesiąca
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.