NATGAS utrzymuje pozytywny sentyment z początku miesiąca

0
144

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania Natgas na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1,14 USD. W ujęciu procentowym jednak, widoczny swing spadkowy zniósł wycenę gazu o ponad 30%. Opisana fala kształtowana była przez cały listopad i grudzień 2020 roku. Po tym fakcie nowy rok rozpoczął się od poprawy nastrojów.

NATGAS utrzymuje pozytywny sentyment z początku miesiąca

NATGAS H4

źródło: xStation

Formacja harmoniczna

W pierwszej połowie stycznia notowania ukształtowały wierzchołek cenowy na wysokości mierzenia 50%. Stanowi od bazę do ukształtowania struktury harmonicznej XABCD. Kontynuacja kierunku północnego po wcześniejszej korekcie, otwiera nam przestrzeń do zaksięgowania głębokiego mierzenia wewnętrznego 78,6% fibo. Wypełnia on założenia formacji Leonarda, która potwierdzona jest silną biegunowością na poziomie cenowym 3,15 USD.

Poprzedni artykułCzwartkowe odreagowanie na Ethereum
Następny artykuł161,8% fibo powstrzymuje funta. Bitcoin wybije nowe ATH?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.