Czy 2 biliony $ wystarczą, aby „uratować” USA? dr Przemysław Kwiecień, 25.01.2021

0
180

BLIŻEJ RYNKÓW

Dziś powiemy trochę więcej o nowym prezydencie USA. Skoncentrujemy się głównie na wątkach, które mogą mieć wpływ na rynki, po to, aby być przygotowanym na ewentualne scenariusze wydarzeń.

O czym jeszcze w dzisiejszym odcinku?

  • Nowe rekordy na rynku Nasdaq (US100) na początku super intensywnego tygodnia wyników
  • Raporty podadzą m.in. Microsoft (wtorek), Apple, Tesla i FB (środa), Visa
    i McDonalds (czwartek)
  • W kalendarzu makro ponadto brytyjski rynek pracy (wtorek), PKB za Q4 w USA (czwartek) i w Niemczech (piątek), a także grudniowa inflacja PCE w USA (piątek)
  • EURUSD próbuje powrotu do trendu wzrostowego, konsolidacja na rynku surowców, Bitcoin odrabia straty po spadku poniżej $30k
  • Napięte relacje Chiny-Tajwan – bez reakcji rynku

Czy 2 biliony $ wystarczą, aby uratować USA? dr Przemysław Kwiecień, 25.01.2021

Poprzedni artykułAmeryka na oporach Fibonacciego. Bitcoin zgodnie z planem
Następny artykułPo jakiej cenie warto kupować Ripple?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.