Czy amerykański dolar będzie tracił na wartości?

0
258

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ujka na przestrzeni ostatnich dwóch sesji. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od minimum w okolicy poziomu cenowego 105,20. Był to również moment, w którym na rynku USDJPY pojawił się znaczny popyt na japońska walutę. Doprowadziło to do osiągnięcia maksimum cenowego po kursie 105,50.

Czy amerykański dolar będzie tracił na wartości?


USDJPY M15

źródło: xStation

Leonardo

W ramach spadków jakie pojawiły się po otwarciu nowego tygodnia, możemy utworzyć scenariusz techniczny oparty na układzie harmonicznym. Celujemy tutaj w dalszą przecenę japońskiej waluty i wzrost wartości amerykańskiego dolara. Po godzinie 12 polskiego czasu, notowania testują lokalne wsparcie na wysokości mierzenia Fibonacciego 61,8%. Jest to poziom, który powinien zostać wybity dołem, a by rynek otworzył sobie perspektywę harmoniczną. Oczekiwane spadki opierają się o poziom cenowy (105,20), który znajduje się na głębokim mierzenie wewnętrznym 88,6% fibo.

Poprzedni artykułWażny moment na wykresie Ethereum
Następny artykułNowy szczyt na PLN’ach? Techniczny opór na Bitcoinie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.