Ważny moment na wykresie Ethereum

0
330

Fala wzrostowa

Poniższy wykres przedstawia notowania kryptowaluty ETH na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ethereum na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji. W tym czasie rynek wyznaczył ekstrema oparte na low po cenie 330 dolarów oraz high po cenie 390 dolarów. Wyznaczony range oznacza maksymalny wzrost wartości ETH na poziomie blisko 20% w przeciągu kilku dni. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wspomnianego minimum, po którym kurs ETHUSD wyraźnie wzrósł. Na tej podstawie dokonujemy mierzenia Fibonacciego całej fali wzrostowej, które posłuży nam do konstrukcji scenariusza technicznego.

Ważny moment na wykresie Ethereum


ETHUSD H4

źródło: xStation

Leonardo

W ostatnich godzinach notowania utrzymują się powyżej poziomu cenowego 370 dolarów. Został tam ukształtowany potencjalny punkt C dla formacji harmonicznej. Aby zrealizować ostatni etap struktury, potrzebne jest w pierwszej kolejności wybicie dołem poziomu cenowego 360 USD. Targetem spadkowy jest tutaj strefa popytowa 343 USD. Jest to poziom oparty na mierzeniu wewnętrznym 78,6% fibo. 

Poprzedni artykułXTB Trading Masterclass 2020 – największa konferencja online dla inwestorów!
Następny artykułCzy amerykański dolar będzie tracił na wartości?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.