Czy amerykański dolar utrzyma trend wzrostowy?

0
276

Trend spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDJPY na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową za ostatnie kilkanaście sesji. Przez większość czasu notowania utrzymywały wyraźny trend spadkowy, którego dynamika wzrasta wraz ze zbliżającym się punktem zwrotnym. Obecnie może już wskazać okrągły poziom cenowy 104,00 jako strefę, która stanowi odwrócenie tendencji spadkowej lub średnioterminową korektę dużego rzędu. Maksima z czwartkowej sesji azjatyckiej, doprowadziły kurs Ujka mniej więcej 150 pipsów ponad wskazanym minimum.

Czy amerykański dolar utrzyma trend wzrostowy?


USDJPY H1

źródło: xStation

Silne wsparcie

Kluczowym poziomem docelowym dla kupujących wydaje się być strefa ZZB po kursie 105,78. Została ona ukształtowana i potwierdzona w pierwszej połowie września. Układ, który nieco bardziej interesuje nas w czwartkowy poranek, opiera się na mierzeniu korekcyjnym FE100. Uzyskujemy w ten sposób lokalne wsparcie, na którym powinien uaktywnić się wyraźny popyt. Zielona strefa wypada nam na okrągłym poziomie cenowym 105,00.

Poprzedni artykułGRUPA TRADINGOWA – dzisiaj o 18:00!
Następny artykułIndeksy giełdowe próbują odrabiać straty
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.