Indeksy giełdowe próbują odrabiać straty

0
357

Chaos?

Poniższy wykres przedstawia notowania niemieckiego indeksu giełdowego DAX. Przedstawiony horyzont czasowy ujęty został na świecach 30-minutowych. Pozwala to zaprezentować ostatnie kilkanaście sesji giełdowych na niemieckim indeksie. Większa część wykresu przedstawia lokalne swingi, które nie składają się w jedną główną tendencję. Okres pierwszej połowy września był bowiem czasem, w którym spadała dynamika i rosło niezdecydowanie uczestników rynku.

Indeksy giełdowe próbują odrabiać straty


DAX M30

źródło: xStation

Korekta pędząca

Obecny tydzień rozpoczął się od silnego wzrostu dynamiki na parkietach giełdowych. Notowania dynamicznie zanurkowały z okolicy okrągłego poziomu 13 000 punktów. Podczas poniedziałkowej sesji wykonany został zakres wahań na blisko 550 punktów. Było to środowisko idealne dla typowych daytraderów. Obecnie zarysowuje nam się układ korekcyjny, który możemy opisać na równości AB=CD. Schemat korekty pędzącej wyznacza poziom oporu po kursie 12 770 punktów.

Poprzedni artykułCzy amerykański dolar utrzyma trend wzrostowy?
Następny artykułTrading Fibonacciego krok po kroku
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.