Czy Bitcoin utrzyma się powyżej 60 000 dolarów?

0
160

Początek spadków

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej BTC, na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 5 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 64 350 USD. Po tym fakcie na rynku kryptowalut pojawiła się przewaga sprzedających. Obejmuje ona w zasadzie całą sesje europejską i amerykańską z dnia 14 kwietnia.

Czy Bitcoin utrzyma się powyżej 60 000 dolarów?

BTCUSD M30

źródło: xStation

Potwierdzony opór

Podczas sesji piątkowej notowania ukształtowały nowe lokalne low. Czasowo przełamana została okrągła bariera cenowa 60 000 dolarów. W ramach trójfalowej struktury korekcyjnej, analizujemy scenariusz technicznych. Bazując na korekcie pędzącej AB=CD, najbliższa strefa wsparcia to poziom cenowy 61 900 dolarów. Potwierdzeniem dla tego oporu jest mierzenie wewnętrzne 61,8% fibo z pomiaru ostatniej fali.

Poprzedni artykułJak długo potrwa osłabienie amerykańskiego dolara?
Następny artykułPo jakiej cenie warto teraz kupować Złoto?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.