Jak długo potrwa osłabienie amerykańskiego dolara?

0
152

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDCAD na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatniego miesiąca. W tym czasie dynamika notowań osiągnęła pułap 280 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1,2365. Po tym fakcie pojawił się wzmożony popyt na amerykańskiego dolara. Rynek osiągnął swoje ekstremum lokalne właściwie na zamknięciu ubiegłego miesiąca.

Jak długo potrwa osłabienie amerykańskiego dolara?

USDCAD H4

źródło: xStation

Struktura harmoniczna

Czwartkowa sesja europejska rozpoczyna się od dynamicznych spadków na wykresie USDCAD. Dolar kanadyjski wyraźnie zyskuje na wartości w stosunku do USD. Przybliża to nas do realizacji scenariusza harmonicznego. Punkt B struktury został ukształtowany na wysokości mierzenia 50%. W dniu dzisiejszym rynek wyznacza nowe low i kontynuuje spadki. Targetem dla sprzedajcych sa głebokie mierzenia wewnętrzne 78,6% fibo oraz 88,6% fibo. W związku z tym poziomy wsparcia cenowego to odpowiednio 1,2426 oraz 1,2400. 

Poprzedni artykułPoranna okazja na wykresie Bitcoina
Następny artykułCzy Bitcoin utrzyma się powyżej 60 000 dolarów?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.