Poranna okazja na wykresie Bitcoina

0
158

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej BTC na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 500 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 64 340 USD. Po tym fakcie pojawiła się realizacja zysków, która tknęła wycenę Bitcoina w kierunku bariery 60 000 dolarów.

Poranna okazja na wykresie Bitcoina

BTCUSD M30

źródło: xStation

Wewnętrzne mierzenie

Od środowych godzin późnowieczornych, notowania BTCUSD generują lokalny swing wzrostowy. Notowania zbliżyły się do kluczowej strefy podażowej 63 000 dolarów. Wskazana strefa oporu odnosi się do wewnętrznego mierzenia Fibonacciego 61,8%. Podczas sesji azjatyckiej notowania zbliżyły się do analizowanego poziomu, jednak zabrakło pełnego zaksięgowania. Z uwagi na otwarcie sesji europejskiej przygotowujemy się do rozegrania układu pod krótkie pozycje.

Poprzedni artykułCzy to okazja do zakupu USD?
Następny artykułJak długo potrwa osłabienie amerykańskiego dolara?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.