Czy to okazja do zakupu USD?

0
91

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 000 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 3,6800. Po tym fakcie sentyment zaczął być wyraźnie pozytywny dla amerykańskiej waluty. 

Czy to okazja do zakupu USD?

USDPLN H4

źródło: xStation

Wewnętrzne mierzenie

Kwiecień upływa pod znakiem słabości amerykańskiego dolara. W przypadku pary walutowej USDPLN cena odbija się z okolic okrągłej bariery 4,0000. Kolejne sesje kontynuują trend spadkowy. W bieżącym tygodniu rynek testuje strefę popytową 3,7960. Wskazane wsparcie opiera się na mierzeniu wewnętrznym 61,8% fibo. Pojawia się również okazja na ukształtowanie klasycznej formacji podwójnego dna.

Poprzedni artykułAmerykańskie indeksy giełdowe na oporze Fibonacciego. Bitcoin wybije nowe ATH?
Następny artykułPoranna okazja na wykresie Bitcoina
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.