Czy Bitcoin wybije psychologiczne 20 000 USD?

0
320

Historyczne maksima

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej kryptowaluty rynkowej – BTC. Z uwagi na ostatnią, ponad przeciętność zmienność, korzystamy tutaj z szerokiego interwału tygodniowego. Pozwala to zaprezentować dynamikę rynkową na przestrzeni ostatnich trzech lat. Wykres obejmuje więc końcówkę roku 2017, kiedy to wycena Bitcoina osiągnęła historyczny rekord w okolicy 20 000 dolarów. Kolejne miesiące przynosiły dynamiczną realizację zysków, natomiast rok 2020 to powrót kapitału na rynek kryptowalut.

Czy Bitcoin wybije psychologiczne 20 000 USD?


BTCUSD W1

Potwierdzony opór

źródło: xStation

Obecny tydzień przynosi kolejną poprawę tegorocznego maksimum na wykresie Bitcoina. Rynek wypełnia głębokie mierzenie zewnętrzne 161,8% fibo, które znajduje się na poziomie cenowym 20 000 dolarów. Poniedziałkowa sesja mogła sugerować wybicie górą, jednak dziś to sprzedający dominują na rynku kryptowalut. Obecnie warto obserwować przede wszystkim zamknięcia formacji świecowych na interwale sesyjnym, który powinien być bazowy dla średnioterminowej zmienności.

Poprzedni artykułSekwencyjność na rynku FOREX i Bitcoinie
Następny artykułDane makro 02.12.2020 – stopy procentowe, raport ADP
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.