Czy Bitcoin wygeneruje sygnał kupna?

0
264

Realizacja zysków

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej – BTC na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Bitcoina na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 6 400 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego 38 300 dolarów. Po tym fakcie na wykresie BTCUSD pojawiła się dość dynamiczna realizacja zysków, która była w dużej mierze podyktowana wcześniejszą euforią na tej samej sesji.

Czy Bitcoin wygeneruje sygnał kupna?

BTCUSD H1

źródło: xStation

Retest

Podczas poniedziałkowej sesji notowania potwierdziły pułap współczynnika Fibonacciego 38,2%. Stanowi on aktualną strefę oporu, która opiera się na poziomie cenowym 34 450 dolarów. Wtorkowy poranek przybliża kurs do retestu strefy podażowej. W przypadku wybicia górą otwierają nam się scenariusze oparte na strukturze XABCD. Potencjalne formacje harmoniczne oparte są na głębokich mierzeniach wewnętrznych 78,6% oraz 88,6%.

Poprzedni artykułCzy warto odwracać pozycje na Ethereum?
Następny artykułNadchodzi czas dolara. Bitcoin reaguje na poziomie Fibonacciego
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.