Czy warto odwracać pozycje na Ethereum?

0
232

Trend wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z głównych kryptowalut rynkowych – ETH na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Ethereum na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 700 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się w dynamicznym trendzie wzrostowym, który ukazuje początek 2021 roku. Wraz z kolejnym sesjami na wykresie zaczęło pojawiać się coraz więcej ruchów korekcyjnych, a ich zasięgi znosiły duże części impulsów.

Czy warto odwracać pozycje na Ethereum?

ETHUSD H4

źródło: xStation

Zwrot?

Na duże uwagę zasługuje strefa podażowa 1425 – 1450 dolarów. Poziom ten był już trzykrotnie testowany przez kupujących. Pozostaje to kluczowy pułap, który warunkuje kontynuację trendu wzrostowego na Ethereum. W ramach ostatnich wzrostów, prowadzimy linię trendu, która ukazuje dynamikę notowań. Spadek zmienności i zdecydowania w ostatnich dniach, przybliża nas do naruszenia zielonej linii trendu wzrostowego i zmiany tendencji na ETHUSD.

Poprzedni artykułGamestop czy gameover? Srebro kolejnym GME? Co przyniesie tydzień? – 01.02.2021
Następny artykułCzy Bitcoin wygeneruje sygnał kupna?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.