Czy ceny ropy naftowej wrócą do trendu wzrostowego?

0
204

Konsolidacja

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 7 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego dołka po cenie 57,25 USD. Po tym fakcie widzimy dość rozległą konsolidację, która trwała przez blisko połowę kwietnia. Kolejne dni przyniosły jednak dynamiczne odreagowanie, które zakończyło się wyznaczeniem maksimum na poziomie 65,30 USD.

Czy ceny ropy naftowej wrócą do trendu wzrostowego?

WTI H4

źródło: xStation

Pierwszy opór

W bieżącym tygodniu to strona podażowa dominuje na rynku ropy naftowej. Ceny spadają w kierunku okrągłej bariery 60 dolarów za baryłkę. Obecnie jednak pojawia się strefa wsparcia, która jest testowana przez notowania. Odnosimy się tutaj do poziomu cenowego 60,80 USD. W przypadku wygenerowania lokalnej korekty wzrostowej, naturalnym oporem będzie strefa ZZB po cenie 62,65 USD.

Poprzedni artykułPoranna okazja na Bitcoinie?
Następny artykułOverbalance na ropie WTI. Bitcoin wybija nowy dołek
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.