Poranna okazja na Bitcoinie?

0
313

Swing spadkowy

Poniższy wykres przedstawia notowania BTCUSD na interwale 30-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich trzech sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 4 400 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego szczytu, który ukształtowany został na poziomie cenowym 56 600 dolarów. Po tym fakcie na wykresie Bitcoina dominować zaczęli sprzedający. Taki stan rzeczy utrzymywał się poprzez całą sesję środową.

Poranna okazja na Bitcoinie?

BTCUSD M30

źródło: xStation

Pierwszy opór

Podczas czwartkowej sesji azjatyckiej widzimy rozwijającą się korektę wzrostową. Przybliża to notowania do zaksięgowania strefy oporu, która bazuje na schemacie OneToOne. Dodatkowym potwierdzeniem dla poziomu podażowego jest klasyczne mierzenie 50% z widocznej fali spadkowej. Analizowana strefa to pułap cenowy 54 260 – 54 380 dolarów.

Poprzedni artykułKluczowe poziomy na wykresie TESLI
Następny artykułCzy ceny ropy naftowej wrócą do trendu wzrostowego?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.