Kluczowe poziomy na wykresie TESLI

0
269

Realizacja zysków

Poniższy wykres zawiera notowania amerykańskiej spółki motoryzacyjnej TESLA,, na interwale 4-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilkunastu tygodniu. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 360 dolarów. Widoczny swing spadkowy zniósł około 40% z z historycznego maksimum. Od historycznego maksimum właśnie rozpoczyna się lewa strona wykresu. Kolejne tygodnie przyniosły jednak dynamiczną realizację zysków.

Kluczowe poziomy na wykresie TESLI

TESLA H4

źródło: xStation

Dwie strefy

Kwiecień przynosi kontynuację odreagowania na wykresie TESLI. Obecnie możemy wyznaczyć dwie kluczowe strefy techniczne, które stanowią zapory cenowe na wykresie 4-godzinowym. Potwierdzony został już opór, który opiera się na współczynniku Fibonacciego 61,8%. Odnosimy się tutaj do kursu 765 dolarów za akcję. Dolne ograniczenie bazuje na scenariuszu OneToOne, który pokrywa się z mierzeniem 50%. Wsparcie stanowi tutaj poziom cenowy 660 dolarów za akcję.

Poprzedni artykułOkazja na indeksie WIG20?
Następny artykułPoranna okazja na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.