Okazja na indeksie WIG20?

0
153

Optymizm

Poniższy wykres przedstawia notowania polskiego indeksu giełdowego WIG20. Obszar obejmuje ostatni miesiąc notowań i został zaprezentowany z perspektywy interwału 4-godzinowego. Rynek przez ostatnie kilka tygodni wyznaczył zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 175 punktów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od marcowego dołka, który ukształtowany został na poziomie cenowym 1 866 punktów. Kolejne sesje przyniosły jednak dominację strony popytowej i wybicie górą psychologicznej bariery 2 000 punktów.

Okazja na indeksie WIG20?

WIG20 H4

źródło: xStation

Wsparcie overbalance

W bieżącym tygodniu obserwujemy korektę spadkową na polskim rynku akcji. Podobna tendencja utrzymuje się na europejskich rynkach nadrzędnych. Notowania WIG20 osiągają techniczną strefę wsparcia, która opiera się na mierzeniu OneToOne. Analizowana strefa popytowa to poziom cenowy 1 981 punktów.

Poprzedni artykułCzy wycena Ripple osiągnęła szczyt?
Następny artykułKluczowe poziomy na wykresie TESLI
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.