Czy wycena Ripple osiągnęła szczyt?

0
299

Fala spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej XRP na interwale 15-minutowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich dwóch sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 0,35 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka cenowego po kursie 1,52 USD. Po tym fakcie sesja poniedziałkowa przyniosła dość solidną wyprzedaż. 

Czy wycena Ripple osiągnęła szczyt?

XRPUSD M15

źródło: xStation

Potwierdzony opór

Wtorek przynosi drobne odreagowanie wyceny Ripple. Kurs w ujęciu dolarowym wraca ponad poziom cenowy 1,2000. W przypadku utrzymania rosnącej tendencji, pojawia się scenariusz z układem harmonicznym. W zależności od dodatkowych potwierdzeń celujemy tutaj w pułap współczynnika 78,6% fibo lub 88,6% fibo. Są to odpowiednio poziomy cenowe 1,4445 oraz 1,4800.

Poprzedni artykułUSDPLN coraz bliżej poziomu Fibonacciego. Bitcoin w fazie reakumulacji
Następny artykułOkazja na indeksie WIG20?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.