Czy czeka nas spadkowe zamknięcie tygodnia na ropie naftowej?

0
141

Korekta spadkowa

Poniższy wykres przedstawia notowania ropy naftowej WTI na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni sesji z bieżącego tygodnia. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2,20 USD. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od rozległej korekty spadkowej, która może być części szerszego scenariusza technicznego. Wczorajsza sesja amerykańska okazała się kluczowa dla strony popytowej na WTI.

Czy czeka nas spadkowe zamknięcie tygodnia na ropie naftowej?

WTI H1

źródło: xStation

Dolne ograniczenie

W okolicy 67,40 USD ukształtowane zostało dwumiesięczne maksimum na ropie naftowej. Sesja azjatycka zapoczątkowała realizację zysków, a sprzedający zaczęli dominować na wykresie. Target spadkowy wyznacza nam mierzenie FE100, które wskazuje poziom cenowy 66,15 – 66,20 USD. Dodatkowe potwierdzenie stanowi oczywiście biegunowość obszaru technicznego.

Poprzedni artykułPoranna okazja na wykresie Ethereum?
Następny artykułUkryty popyt na dolarze amerykańskim
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.