Poranna okazja na wykresie Ethereum?

0
166

Swing wzrostowy

Poniższy wykres przedstawia notowania waluty cyfrowej ETH na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku sesji giełdowych. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 1 180 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 1 720 USD. Nowy tydzień otwiera się jednak od wyraźnej dominacji strony popytowej. Wróciło zaangażowanie kupujących, którzy lokalne high doprowadzili na pułap ~ 2 890 USD. 

Poranna okazja na wykresie Ethereum?

ETHUSD H1

źródło: xStation

Schemat korekcyjny

Piątkowy poranek przynosi zaksięgowanie kluczowej obecnie strefy popytowej. Analizowany scenariusz opiera się na mierzeniu korekcyjnym OneToOne. W ramach zachowania równości na korekcie pędzącej, wsparcie znajduje się na poziomie cenowym 2 520 dolarów. Na formacjach świecowych 1-godzinowych zaczynają się pojawiać pierwsze oznaki popytowe.

Poprzedni artykułAnaliza Techniczna na rynku FOREX. Ważny poziom Fibonacciego na Bitcoinie
Następny artykułCzy czeka nas spadkowe zamknięcie tygodnia na ropie naftowej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.