Czy dolar będzie kontynuował lokalne umocnienie?

0
403

Lokalny swing

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej EURUSD na interwale 1-godzinowym. Pozwala to zaprezentować dynamikę głównej pary walutowej na przestrzeni ostatnich kilku sesji. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 220 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od lokalnego szczytu, który osiągnął pułap cenowy 1,2350. W kolejnych dniach to sprzedający dominowali na wykresie EURUSD. W związku z czym kurs Edka w poniedziałek osiągnął swoje lokalne minimum, które wyniosło 1,2130.

Czy dolar będzie kontynuował lokalne umocnienie?

EURUSD H1

źródło: xStation

Odreagowanie

W ramach wspomnianego wyżej swingu spadkowego, prowadzimy mierzenie Fibonacciego. Pozwala to nam wyznaczyć techniczną strefę oporu, która może zostać osiągnięta w kolejnych godzinach. Poziom podażowy osiąga pułap mierzenia 50% oraz przede wszystkim spełnia założenie AB=CD na korekcie prostej. Mamy tutaj poziom docelowy, który cenowo wypada na 1,2240 – 1,2245.Po ostatnich rosnących dołkach, prowadzimy też poglądową linię dolnego ograniczenia.

Poprzedni artykułRetest Fibonacciego na kryptowalutach? Złoto realizuje zakładany scenariusz
Następny artykułCzy to koniec spadków na Ethereum?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.