Czy to koniec spadków na Ethereum?

0
302

Lokalny swing

Poniższy wykres przedstawia notowania jednej z głównych walut cyfrowych – ETH. Widoczny horyzont czasowy obejmuje ostatnie kilka sesji i został przedstawiony na świecach 30-minutowych. W tym okresie zakres wahań ETHUSD osiągnął pułap mniej więcej 430 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od wierzchołka 1345 USD, który był zarazem bardzo blisko historycznych szczytów na Ethereum. Po tym fakcie nastąpiła dynamiczna realizacja zysków, a wartość kryptowaluty ETH spadła o około 30%.

Czy to koniec spadków na Ethereum?

ETHUSD M30

źródło: xStation

Struktura XABCD

W ramach lokalnej analizy technicznej, możemy wyznaczyć schemat z układem harmonicznym. Bazujemy tutaj na strukturze XABCD, która punkt B ukształtowała na wysokości mierzenia 50%. Szukając potwierdzenia dla głębokich wewnętrznych mierzeń, odnosimy się do pułapu 78,6% fibo. Tam tam pojawia się wyraźna biegunowość oraz spełnione jest założenie układu harmonicznego Leonarda. Wskazywany poziom oporu to pułap cenowy 1250 dolarów. Poglądowo prowadzimy linię górnego ograniczenia, która może okazać się sygnałowa dla kontynuacji odreagowania.

Poprzedni artykułCzy dolar będzie kontynuował lokalne umocnienie?
Następny artykułGRUPA SCALPINGOWA 2.0 – ruszają zapisy!
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.