Czy dolar będzie nadal tracił na wartości?

0
255

Zmiana trendu

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej USDPLN na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 3 800 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 3,6000. Po tym fakcie kapitał zaczął płynąć do amerykańskiej waluty, a uciekać z rynku rozwijających się.

Czy dolar będzie nadal tracił na wartości?

USDPLN D1

źródło: xStation

Aktualne wsparcie

Od początku kwietnia widzimy wyraźną zmianę tendencji na wykresie USDPLN. Notowania dynamicznie podążają na południe i zniosły już ponad 50% wcześniejszych wzrostów. Targetem dla sprzedających pozostaje silna strefa ZZB po kursie 3,7500. Wyznaczone wsparcie potwierdzone jest przez wewnętrzne mierzenie Fibonacciego 61,8%.

Poprzedni artykułCzy to koniec spadków na rynku kryptowalut?
Następny artykułZewnętrze mierzenia Fibonacciego na EURUSD. Początek nowej akumulacji na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.