Czy to koniec spadków na rynku kryptowalut?

0
176

Nowe rekordy

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej BTC na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę kursu na przestrzeni ostatnich kilku tygodni. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 22 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od dołka cenowego po kursie 42 700 dolarów. Po tym fakcie kurs BTCUSD rozpoczął kontynuację wcześniejszych wzrostów. Tendencja ta została zastopowana w ubiegłym tygodniu.

Czy to koniec spadków na rynku kryptowalut?

BTCUSD D1

źródło: xStation

Koniec spadków?

Średnioterminowa korekta spadkowa na rynku kryptowalut jest kontynuowana. Wycena BTC spada już poniżej 50 000 dolarów. Pojawia się również wypełnienie strefy popytowej, która oparta jest na głębokim wewnętrznym mierzeniu Fibonacciego 78,6%. W dniu dzisiejszym rynek reaguje na poziom wsparcia po cenie 47 300 dolarów. Jest to strefa, która może rozpocząć większą korektę na Bitcoinie.

Poprzedni artykułOverbalance na ropie WTI. Bitcoin wybija nowy dołek
Następny artykułCzy dolar będzie nadal tracił na wartości?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.