Czy Ethereum wygeneruje w końcu sygnał wzrostowy?

0
504

W analizie tej schodzimy na nieco niższy niż zazwyczaj interwał, ponieważ bazować będziemy na świecach godzinowych. Interesujący jest swing spadkowy, który trwa od około tygodnia. Z poziomu 140 dolarów, kurs ETHUSD porusza się w trendzie spadkowym i wyznaczył wczoraj dołek na poziomie 128 dolarów. Reakcja kupujących nie była przypadkowa, ponieważ mieliśmy wyznaczoną tą strefę ZZB jako pułap na potencjalne wyhamowanie, a potwierdzeniem jest mierzenie 61,8%.

Czy Ethereum wygeneruje w końcu sygnał wzrostowy?

ETHUSD H1

źródło: xStation

W momencie kiedy cena pozostaje ponad zaprezentowaną strefą wsparcia, lokalnie utrzymujemy dość pozytywny sentyment na Ethereum. Impulsem potwierdzającym kierunek wzrostowy może być wybicie linii trendu spadkowego, która poprowadzona została od wierzchołka z 7 marca. Wcześniej kurs wyjątkowo precyzyjnie reagował na wysokości czerwonej linii, jednak z każdym kolejnym retestem prawdopodobieństwo wybicia wzrasta. Zejście ceny poniżej 128 – 129 dolarów będzie jednoznaczne z anulowaniem scenariusza wzrostowego.

Czy Ethereum wygeneruje w końcu sygnał wzrostowy?
5 (100%) 1
Poprzedni artykułKorekta wzrostowa na EURJPY
Następny artykułDane makro 14.03.2019
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.