Korekta wzrostowa na EURJPY

0
484

Od początku bieżącego tygodnia, na wykresie EURJPY trwa korekta fali spadkowej z początku marca. Wtedy to kurs z poziomu 127,50 powędrował na południe wyznaczając minima jako 124,25. Spadki uznajemy za dość dynamiczne, a obecna korekta wzrostowa również postępuje dosyć sprawnie. Warto mieć na uwadze najbliższy poziom podażowym, na którym może pojawić się zwrot kursu.

Korekta wzrostowa na EURJPY

EURJPY H1

źródło: xStation

Strefa wyznaczająca opór pochodzi z mierzenia 61,8% po kursie 126,25. Poziom ten potwierdza wyraźna biegunowość ze wsparcia 6-7 marca. Do osiągnięcia tej strefy brakuje nam na tą chwilę około 45 pipsów. Przygotowany mamy również scenariusz z lokalnym wsparciem, które wyznaczamy za pomocą mierzenia FE100. Korekta 1do1 wyznacza najbliższy poziom popytowy po kursie 125,25. Jeżeli rynek poprawi dzisiejsze maksima, zaktualizujemy mierzenie FE100 o nowo powstały szczyt.

Korekta wzrostowa na EURJPY
5 (100%) 2
Poprzedni artykułTrading na rynku FOREX – jak analizować rynek?
Następny artykułCzy Ethereum wygeneruje w końcu sygnał wzrostowy?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.