Czy euro wypełni formacje harmoniczne?

0
136

EURUSD wybija lokalne dołki

Po kilkumiesięcznej konsolidacji na wykresie EURUSD i styczniowej próbie wybicia w górę, fala umocnienia dolara sprowadza kurs na kolejne lokalne minima. W szerszej perspektywie (wykres tygodniowy) możemy mieć do czynienia z próbą realizacji scenariusza z formacją harmoniczną Nietoperza. W tym celu kurs EURUSD musiałby spaść o kolejne 300 pipsów i zaksięgować poziom 88.6 w okolicach 1.0830-1.0840. Historycznie patrząc są to miejsca aktywacji popytu na początku 2020 roku.

 Czy euro wypełni formacje harmoniczne?

EURUSD W1

Źródło: xStation

Konsolidacja na EURJPY

Z podobną formacją harmoniczną możemy mieć do czynienia na wykresie EURJPY, kreska dzienna. Reakcja na poziom 38.2 w okolicach poziomu 130.00 miała miejsce w połowie stycznia. Od tego czasu obserwowaliśmy gwałtowne osłabienie euro względem jena a przez ostatnie kilka dni ma miejsce konsolidacja w okolicach zniesienia 78.6. Do wypełnienia układu Nietoperza brakuje zejścia w dół o kolejne 60 pipsów w okolice okrągłego psychologicznego poziomu 128.00. Jest tam również zniesienie zewnętrzne 127.2 ostatniej korekty wzrostowej i prawe ramię potencjalnej formacji odwróconej głowy z ramionami.

Czy euro wypełni formacje harmoniczne?

EURJPY D1

Źródło: xStation

Poprzedni artykułDolar na nowe szczyty?
Następny artykułDolar wygranym tygodnia
Michał Kalista
Michał Kalista – z rynkami finansowymi związany od 2007 roku, zaczynał od GPW, w 2017 odkrył rynek Forex; Od początku zorientowany na analizę techniczną, obecnie docenia i uwzględnia w tradingu wagę fundamentów, danych makro oraz psychologii. W analizie stosuje formacje harmoniczne, geometrię rynku oraz klasyczną analizę techniczną. Ciągle doskonali i rozwija swój warsztat poprzez szkolenia, webinary i konferencje. Prywatnie pasjonat gitary klasycznej i pieszych wędrówek po Beskidzie Niskim i Bieszczadach.