Czy Fed może wprowadzić ujemne stopy?

0
418

BLIŻEJ RYNKÓW

Nadzwyczajne sytuacje wymagają nadzwyczajnych działań. W myśl tej reguły działają ostatnio banki centralne, wprowadzając w życie gigantyczne programy luzowania pieniężnego. Po Fed nielimitowany skup długu wprowadził Bank Japonii.

Podsumowanie:

  • Czy Fed wprowadzi ujemne stopy?
  • Europa szykuje się na otwarcie
  • Rynki akcji – korekta oddalona (na razie)
  • FX – waluty EM pod presją
  • Surowce – czy ceny ropy ulegną normalizacji?

Ponadto, w związku z dynamiczną sytuacją spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie, udostępniamy Ci dodatkowe raporty wideo dotyczące wpływu koronawirusa na globalną gospodarkę oraz analizę sytuacji na rynku złota i ropy. Dowiesz się z nich, dlaczego dane zjawiska mają miejsce i jak odnaleźć się w nowych warunkach na rynku.

Poprzedni artykułMocny początek tygodnia na funcie brytyjskim – Czy ten trend się utrzyma?
Następny artykułWolumen skumulowany na rynku FOREX. Jak go wykorzystać?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.