Mocny początek tygodnia na funcie brytyjskim – Czy ten trend się utrzyma?

0
485

Spokojny kwiecień

Pod koniec kwietnia notowania znajduję się na poziomie otwarcia bieżącego miesiąca. Są to okolice okrągłej ceny 1,2400. Dokładnie w połowie kwietnia kurs wyznaczył lokalne maksimum na poziomie 1,2640. Dołek ustanowiony został z kolei na zamknięciu pierwszego tygodnia handlu, a był to kurs 1,2170. Stąd możemy uwidocznić zmienność, przedział cenowy w jakim poruszały się notowania GBPUSD w czwartym miesiącu 2020 roku, która wyniosła w niewielkim zaokrągleniu 470 pipsów. 

Mocny początek tygodnia na funcie brytyjskim   Czy ten trend się utrzyma?
GBPUSD H4

źródło: xStation

Techniczne wsparcie

Biorąc pod uwagę notowania z kilku poprzednich dni, na powyższym wykresie poprowadzona została lokalna linia trendu. Widzimy, że dziś kurs dość dynamicznie odbija na północ co świadczy o potencjale kupujących. Notowania odbiegają od schematu z poprzednich sesji i generują wzrostowe sygnały. W związku z tym nasz scenariusz z długimi pozycjami w okolicy 1,2170 (horyzontalne wsparcie na współczynniku Fibonacciego 38,2%), musimy zostać na tą chwilę przesunięty w czasie. Wspomniana strefa podażowa pozostanie aktualna, jeżeli kurs nie wybije nowych maksimum kwietniowych. 

Poprzedni artykułAkademia Tradingu – Nawyk zamykania stratnej pozycji na rynku FOREX
Następny artykułCzy Fed może wprowadzić ujemne stopy?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.