Czy grozi nam spowolnienie na Bitcoinie?

0
222

Powrót kapitału

Poniższy wykres przedstawia notowania głównej waluty cyfrowej – BTC na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Bitcoina na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały szeroki zakres wahań o rozpiętości blisko 16 000 dolarów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od tegorocznego dołka, który ukształtowany został po cenie 4 000 USD. Wraz ze spadkiem awersji do ryzyka na światowych rynkach finansowych, kapitał zaczął wracać na giełdy, ale również do kryptowalut.

Czy grozi nam spowolnienie na Bitcoinie?

BTCUSD

źródło: xStation

Spowolnienie

Widoczna fala wzrostowa zbliżyła się do psychologicznej bariery 20 000 dolarów za jednego Bitcoina. Po tym fakcie dynamika rynkowa została utrzymana, jednak główny kierunek został zaburzony. Od kilkunastu sesji kurs BTCUSD porusza się w schemacie korekcyjnym, którego pierwszym pułapem wsparcia jest strefa cenowa 16 550 USD. Jeżeli taki schemat się wydłuży w czasie, mamy przygotowane mierzenie 38,2% fibo oraz linię trendu wzrostowego, która mimowolnie będzie zbliżała się do obecnego kursu.

Poprzedni artykułFunt brytyjski w ofensywie – Czy ten poziom wytrzyma?
Następny artykułDolar wypełnia układ harmoniczny Motyla. WIG20 atakuje okrągły poziom 2000!
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.