Funt brytyjski w ofensywie – Czy ten poziom wytrzyma?

0
230

Skala spadków

Poniższy wykres przedstawia notowania pary walutowej GBPUSD na interwale sesyjnym. Pozwala to zaprezentować dynamikę Kabla na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy. W tym czasie notowania ukształtowały zakres wahań o rozpiętości mniej więcej 2 100 pipsów. Lewa strona wykresu rozpoczyna się od kluczowego wierzchołka, który wykorzystany będzie w dalszej analizie technicznej. Po tym fakcie na wykresie GBPUSD pojawiła się dynamiczna wyprzedaż, która doprowadziła do ukształtowania dołka po kursie 1,1400.

Funt brytyjski w ofensywie   Czy ten poziom wytrzyma?

GBPUSD

źródło: xStation

Aktywacja popytu

Ciekawe zakończenie ubiegłego tygodnia pojawiło się na formacji świecowej sesyjnej. W piątek rynek dynamicznie przetestował linię trend wzrostowego i zostawił wyraźny dolny cień. Takie zamknięcie tygodnia przełożyło się na lukę wzrostową i pozytywny sentyment na drugą połowę grudnia. Wtorkowe notowania zamknięte na dużym plusie, a środa otwiera się dużym zaangażowaniem kupujących. Obecna strefa oporu to widoczny poziom cenowy 1,3480 – 1,3500.

Poprzedni artykułDane makro 16.12.2020 – PMI dla przemysłu, PMI dla usług
Następny artykułCzy grozi nam spowolnienie na Bitcoinie?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.