Czy jest szansa na dalsze wzrosty Bitcoina?

0
441

Swing spadkowy

Wraz z powrotem kapitału na rynki akcyjne, na wartości ponownie zyskują również kryptowaluty. Marcowe minimum na Bitcoinie osiągnęło pułap 4000 dolarów za BTC. Był to jednocześnie najniższy poziom na tym wykresie od 12 miesięcy. Wcześniejsze spadki były dość dynamiczne, jednak zakupy na rynku kryptowalut są równie ekspresyjne. Po dwóch/trzech miesiącach kurs BTCUSD wzrósł już prawie 200%.

Czy jest szansa na dalsze wzrosty Bitcoina?


BTCUSD D1

źródło: xStation

Powrót kupujących

Obecna analiza na szerokim interwale dziennym opiera się na strukturze harmonicznej. Wcześniejsza reakcja na wysokości współczynnika Fibonacciego 61,8% pozwoliła wyznaczyć formację na głębokich mierzeniach wewnętrznych. Mamy tutaj opcję z 78,6% oraz 88,6% w zależności od dodatkowych potwierdzeń i reakcji notowań. Patrząc na wcześniejsze szczyty z roku 2019, zarówno kurs cenowy 11800 USD, jak 12700 USD nie powinny być obojętne dla sprzedajacych.

Poprzedni artykułDlaczego Złoto może osiągnąć poziom 2000 USD? Co dalej z polskim złotym?
Następny artykułLokalne schematy na niemieckim DAXie
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.