Lokalne schematy na niemieckim DAXie

0
341

Swing wzrostowy

Scenariusz na wykresie DAXa bazuje na swingu wzrostowym z kilkunastu lipcowych sesji. Pomiar ostatniej fali dokonujemy od poziomu cenowego 12400 punktów, a zakończeniem jest wierzchołek z pułapu 13300 punktów. W ramach korekty spadkowej kurs spada ponad 50% wcześniejszych wzrostów. Wypełniona jest techniczna strefa wsparcia na poziomie cenowym 12740 punktów. Kluczowym potwierdzeniem jest tutaj mierzenie Fibonacciego 61,8% powiązane z wcześniejszą luką wzrostową.

Lokalne schematy na niemieckim DAXie


DAX H1

źródło: xStation

Lokalne schematy

W ostatnich godzinach rynek wyznaczył klasyczną formację podwójnego dna, która zwiastuje lokalne odreagowanie. Przygotowujemy więc lokalny pułap dla trzymających długie pozycje na wykresie DAX-a. w związku z pomiarem AB=CD na korekcie pędzącej, widoczna strefa oporu to poziom cenowy 12940 punktów. Dzisiejszy poranek przynosi początek tej korekty. Zachowując kierunek południowy, wskazany poziom podażowy może być wykorzystany do podłączenia się do spadków po lepszej cenie.

Poprzedni artykułCzy jest szansa na dalsze wzrosty Bitcoina?
Następny artykułEkstrema na Ethereum – Obecna perspektywa dla głównej kryptowaluty
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.