Ekstrema na Ethereum – Obecna perspektywa dla głównej kryptowaluty

0
416

Ekstrema

Ostatnie sesje przynoszą bardzo wysokie wyceny ETHUSD. Określenie to jest oczywiście związane z tegorocznymi dołkami, które mocno wystraszyły inwestorów. W pierwszej połowie marca Ethereum wyceniane było poniżej 100 dolarów za sztukę. Był to jednocześnie najniższy poziom cenowy od około 1,5 roku. Podobna sytuacja miała miejsce na wszystkich głównych kryptowalutach, co było związane z dużą awersją do ryzyka na rynkach finansowych.

Ekstrema na Ethereum   Obecna perspektywa dla głównej kryptowaluty


ETHUSD D1

źródło: xStation

Szeroki opór

Od kilku dni wyceny przekraczają barierę 300 dolarów za ETH. Są to jednocześnie najwyższe wyceny od lipca 2019 roku. W szerokim ujęciu technicznym pozostaje nam przestrzeń do wzrostów w zakresie około 20-30 dolarów. Kluczowy opór stanowi strefa cenowa 340 – 350 USD. Mamy tam horyzontalny opór oparty na wcześniejszym wierzchołku, a silne potwierdzenie stanowi zewnętrzne mierzenie Fibonacciego 127,2%.

Poprzedni artykułLokalne schematy na niemieckim DAXie
Następny artykułWeekendowa prognoza dla Bitcoina
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.