Weekendowa prognoza dla Bitcoina

0
500

Ekstrema

Marzec okazał się przełomowym momentem nie tylko dla rynków akcyjnych. W związku ze spadkiem awersji do ryzyka kapitał wraca również do kryptowalut. W przypadku Bitcoina wzrosty rozpoczęły się od poziomu cenowego 4000 dolarów. W przeciągu miesiąca wycena BTCUSD wzrosła o około 100%. Już pod koniec kwietnia na wykresie pojawiły się wyceny oscylujące w pobliżu 8000 dolarów.

Weekendowa prognoza dla Bitcoina


BTCUSD D1

źródło: xStation

Szeroki opór

Po majowej korekcie spadkowej, trend wzrostowy na głównych kryptowalutach jest kontynuowany. Notowania Bitcoina przekraczają 11 000 dolarów i zbliżają się do technicznych oporów wysokiego interwału. Scenariusz obejmuje świece dzienne z uwagi na zmienność jaka w ostatnim czasie panuje na wykresach. Dodatkowo rozgrywane są poziomy, które w ujęciu horyzontalnym były testowane na przestrzeni ostatnich miesięcy. Wskazywany poziom oporu wynika z układu harmonicznego Gartleya i jest to poziom cenowy 11 800 dolarów.

Poprzedni artykułEkstrema na Ethereum – Obecna perspektywa dla głównej kryptowaluty
Następny artykułKontynuacja trendu na ropie naftowej?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.