Kontynuacja trendu na ropie naftowej?

0
364

Ekstrema

Rok 2020 kształtuje się wyjątkowo bujnie dla notowań ropy naftowej. Widoczne wyceny z początku stycznia na poziomie 65 dolarów, z dużą pewności pozostaną maksimum tegorocznym. Poniższy wykres na interwale dziennym obejmuje właśnie siedem ostatnich miesięcy na rynku ropy naftowej. Okres największej paniki doprowadził do zupełnej ucieczki inwestorów i wyznaczenia minimum poniżej 10 dolarów za baryłkę. 

Kontynuacja trendu na ropie naftowej?


WTI D1

źródło: xStation

Szeroki opór

W zasadzie przez cały lipiec obserwowaliśmy konsolidację w okolicy kluczowego oporu średnioterminowego. Mamy tutaj wyznaczona strefę po cenie 42,5 USD, która oparta jest na mierzeniu Fibonacciego 61,8% oraz wyraźniej biegunowości. Kilka sesji temu pojawiło się pełne zaksięgowanie horyzontalnego oporu, a na otwarciu nowego miesiąca widzimy próby podbicia ceny. Do oceny tendencji na kolejne tygodnie mogą posłużyć nam formacje świecowe jakie uda się ukształtować na wyznaczonej strefie.

Poprzedni artykułWeekendowa prognoza dla Bitcoina
Następny artykułCzy warto jeszcze kupować ETH?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.