Kontynuacja trendu na ropie naftowej?

0
178

Ekstrema

Rok 2020 kształtuje się wyjątkowo bujnie dla notowań ropy naftowej. Widoczne wyceny z początku stycznia na poziomie 65 dolarów, z dużą pewności pozostaną maksimum tegorocznym. Poniższy wykres na interwale dziennym obejmuje właśnie siedem ostatnich miesięcy na rynku ropy naftowej. Okres największej paniki doprowadził do zupełnej ucieczki inwestorów i wyznaczenia minimum poniżej 10 dolarów za baryłkę. 

Kontynuacja trendu na ropie naftowej?


WTI D1

źródło: xStation

Szeroki opór

W zasadzie przez cały lipiec obserwowaliśmy konsolidację w okolicy kluczowego oporu średnioterminowego. Mamy tutaj wyznaczona strefę po cenie 42,5 USD, która oparta jest na mierzeniu Fibonacciego 61,8% oraz wyraźniej biegunowości. Kilka sesji temu pojawiło się pełne zaksięgowanie horyzontalnego oporu, a na otwarciu nowego miesiąca widzimy próby podbicia ceny. Do oceny tendencji na kolejne tygodnie mogą posłużyć nam formacje świecowe jakie uda się ukształtować na wyznaczonej strefie.

Kontynuacja trendu na ropie naftowej?
5 (100%) 1
Poprzedni artykułWeekendowa prognoza dla Bitcoina
Następny artykułCzy warto jeszcze kupować ETH?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.