Czy warto jeszcze kupować ETH?

0
414

Szeroki opór

Po dwóch bardzo dynamicznych tygodniach, ETHUSD otwiera się dziś pozytywnie. Próba wygenerowania korekty spadkowej napotkała wyraźną kontrę ze strony kupujących. Sprowadza to notowania do strefy podażowej 400 dolarów, która oparta jest na silnym mierzeniu zewnętrznym 161,8% fibo. Pierwszy test napotkał wyraźną reakcję sprzedających, co zdecydowanie potwierdza obecność tej strefy.

Czy warto jeszcze kupować ETH?


ETHUSD W1

źródło: xStation

Rozegranie

Najbardziej optymalnym interwałem do rozgrywania kryptowalut są obecnie świece sesyjne. Pod koniec dnia możemy zaobserwować jak kształtują się nastroje wśród inwestorów oraz ocenić tendencję na kolejne dni. Dzisiejsza sesja dotychczas neguje scenariusz z krótkimi pozycjami. Być może okazja do zagrania pojawi się w postaci retestu, który zobaczymy w pierwszej połowie bieżącego tygodnia. 

Poprzedni artykułKontynuacja trendu na ropie naftowej?
Następny artykułCzy to będzie szczyt na rynku Bitcoina?
Michał Król
Zawodowy trader i analityk rynków walutowych i akcyjnych. Uczestnik wielu konferencji branżowych i laureat konkursów inwestycyjnych/tradingowych w Polsce. Blisko 10 lat doświadczenia w handlu na rynkach finansowych. Łączy analizę fundamentalną, która odpowiada na pytanie „co kupić/sprzedać?” z technikami Fibonacciego, które wskazują odpowiedni moment do działania. Posiada szeroki zakres analizowanych instrumentów w handlu średnioterminowym – waluty, indeksy, surowce, akcje polskie i zagraniczne oraz wąskie grono najbardziej technicznych walorów do tradingu intraday. Odnoszący sukces trader musi być racjonalny, analityczny, zdolny do kontrolowania emocji, praktyczny i nastawiony na zysk.